Školská a rovesnícka mediácia

Na našej škole momentálne v šk.roku 2020/2021 prebieha projekt s názvom

„Školská a rovesnícka mediácia ako nástroj prevencie šikanovania a
ďalších sociálnopatologických javov“,

ktorý realizuje Ave ProsperitA s lektorkami :

PhDr. Denisa Morongová   a  Mgr. Ing. Zdenka Matulová Juríková

Projekt je zameraný na prevenciu šikanovania a sociálopatologických javov, zlepšenie klímy v školách, pokles konfliktov v školách, k sociálnej tolerancii, odstraňovať bariéry z rozdielneho socioekonomického postavenia rodiny, kultúrnych rozdielov, naučiť žiakov efektívne a neagresívne odvrátiť agresívne jednanie, naučenie rešpektu názorovej rôznorodosti a ľudským právam.

Projekt bude realizovaný prostredníctvom výcviku sociálnych a komunikačných zručností vedený dvoma lektormi. Aktivity majú pomôcť pri vštepovaní dôvery a rešpektu k iným názorom, vedieť prijímať pozitívne aj negatívne informácie, získať poznanie, aké motivačné stimuly sú dôležité pre zlepšenie klímy v škole, oboznámenie sa s rovesníckou mediáciou na škole.

Na stretnutiach získa žiak poznanie, aké zručnosti môžu jemu a jeho rovesníkom pomôcť riešiť ich vlastný problém.