Športuj hrou

Základná škola s materskou školou Ľubochňa a Žilinský samosprávny kraj

Regionálne dotácie

Projekt Športuj hrou

Pohyb je základným prejavom človeka, pomáha mu zbaviť sa napätia, utvára stav telesnej a duševnej rovnováhy. Šport sa sústreďuje na rozvoj osobnosti ako celku. Vytvára predpoklady pre väčšiu telesnú a duševnú záťaž, pružnosť a všestranne podporuje zdravie.

Všetci vieme a uvedomujeme si, ako veľmi je šport na Slovensku dôležitý a potrebný pre mládež a celú spoločnosť.

Žilinský samosprávny kraj a jeho aktivity formou regionálnych dotácií vnímame ako skvelú myšlienku na realizáciu našich športových aktivít, lebo chceme, aby športovali nie iba deti, ale aj dospelí. Sme radi za túto myšlienku samosprávy, ktorá takýmto spôsobom pomáha v rozvoji pohybových schopností detí a mládeže.

Vďaka Žilinskému samosprávnemu kraju sme mohli realizovať niekoľko športových aktivít na podporu rozvoja pohybových schopností a upevňovania zdravia detí a dospelých už niekoľko rokov. Vážime si spoluprácu samosprávy a školy, lebo do našich projektov bolo zapojených cez 300 detí, ktoré si takýmto spôsobom mohli vyskúšať širokú škálu športov a prostredníctvom toho nám vznikli nové školské a aj klubové krúžky, v rámci ktorých každý rok pribúdajú noví členovia.

Veríme, že budeme pokračovať v nastolenom trende, a tým šíriť dobré meno školy a Žilinského samosprávneho kraja!