História školy Súčasnosť Akcie školy Desatoro učiteľa a žiaka Zamestnanci školy

Vyučovanie má srdce zušľachtiť, myseľ osvietiť, človeka do života a do sveta pripraviť .                                                                                                                                                                          Ľudovít Štúr

o škole ...

Základná škola sa nachádza v krásnom prostredí kúpeľného miesta Ľubochňa.

Obec je obklopená zo všetkých strán horstvom NP Veľká Fatra. K obci patrí aj najdlhšia dolina Veľkej Fatry – Ľubochnianska dolina.

Areál školy je pomerne veľký, situovaný v kopci s prístupovou cestou, ktorá prechádza lipovou alejou, ktorá je vyhlásená za chránený prírodný výtvor Ľubochnianska lipová aleja.

Školu navštevuje  deti z obcí – Ľubochňa, Kraľovany, Rojkov, Stankovany, Švošov a Hubová.

V priestoroch základnej školy je pobočka ZUŠ Ružomberok – vyučovanie hry na klavír flautu  a husle. Pobočka SZUŠ Dotyk - výtvarný odbor.

Škola spolupracuje s Katolíckou univerzitou v Ružomberku pri výchove budúcich učiteľov a vychovávateľov – umožňuje vykonávať súvislú pedagogickú prax .

V súčasnosti je v Ľubochni pre účely vzdelávania k dispozícii:

Budova 1. stupňa so štyrmi triedami , zborovňou, špeciálnou IKT triedou, dvomi triedami pre dve oddelenia ŠKD, učebňou pre Základnú umeleckú školu, modernou školskou kuchyňou a jedálňou-

Budova 2. stupňa -   s 12 triedami a tromi špeciálnymi IKT učebňami , knižnicou a jazykovou učebňou .

Telocvičňa  v ktorej u aj učebne pre technickú výchovu, moderne vybavená kuchynka pre vyučovanie vedenia domácnosti.

V okolí školy sa nachádza  školské  multifunčné ihrisko, altánok - eko trieda

Škola využíva telovýchovný areál miestnej Telovýchovnej jednoty Havran (futbalové ihrisko, atletickú dráhu).

Budova materskej školy.

Ďalší rozvoj školy počíta okrem iného aj so rozšírením informačných technológií, ich využitím pri nadväzovaní kontaktov s okolitými školami a školami v zahraničí, využívaní voľného času detí a mládeže.

Stále platí stará pravda, že najlepšia investícia spoločnosti je investícia do vzdelania.