História školy Súčasnosť Akcie školy Desatoro učiteľa a žiaka Zamestnanci školy

Školský rok začíname Týždňom zdravej výživy, kde sa žiaci venujú jedlu, jeho príprave, zdravej výžive, pohybu. Využívajú pritom rôzne aktivity, ktoré končia Dňom zdravých stolov.

Medzinárodný deň školských knižníc sa nesie každý rok v duchu inej témy. Žiaci plnia rôzne úlohy, výsledkom čoho sú dramatizácia, vlastná tvorba, úprava a čítanie textov, práca s internetovými stránkami venovanými knihám….

Mikulášsky volejbalový turnaj si získal obľubu žiakov i učiteľov. V závere nechýba zápas víťaza z radov žiakov s učiteľským tímom.

Svoje schopnosti, zručnosti a kreativitu ukazujú žiaci na vianočnom koncerte spojenom s tvorivými dielňami. Učitelia, rodičia, zamestnanci školy i jej priaznivci majú možnosť oceniť šikovnosť svojich detí pri hudobných, dramatických, recitačných, tanečných vystúpeniach a pri kúpe vlastnoručne vyrobených výrobkov.

Kvôli športovej zdatnosti žiakov v plávaní a lyžovaní  škola každoročne organizuje plavecký a lyžiarsky výcvik. V ich závere nechýba vysvedčenie spôsobilosti.

Odmenou pre žiakov po polročnom vysvedčení býva karneval. Nechýba na ňom výborná nálada, radostné úsmevy detí, zaujímavé masky, perfektná hudba.

Pokiaľ to podmienky dovolia, vo februári sa stretávame na Krátkom na Zimnom dni školy. Ich vrcholom sú preteky v lyžovaní, snowborde, sánkovaní, stavaní snehuliakov.

Utužovanie vzťahov zamestnancov školy, rodičov a priateľov školy prebieha na Školskom plese.

V dnešnom svete peňazí je dôležité vedieť sa orientovať vo financiách. To má za úlohu tematické vyučovanie pre ročníky 7 – 9 s názvom finančná gramotnosť. Orientáciu vo svete médií vysvetľuje tematické vyučovanie s názvom mediálna výchova pre ročníky 5 – 6.

V apríli si pripomíname Deň Zeme. Žiaci sa venujú rôznym témam, premietajú si prezentácie, videá, filmy o prírode, vyrábajú plagáty, nechýba kvíz s otázkami z preberaných tém.

Na čo sa všetky deti tešia najviac? Na svoj sviatok Deň detí. Nechýbajú rôzne súťaže, zaujímavosti, sladké občerstvenie, vystúpenia sokoliarov či kynológov.

Význam olympijských hier si pripomíname Behom olympijského dňa na miestnom štadióne.

Záver roka patrí žiakom, ktorí reprezentovali školu v rôznych súťažiach a olympiádach a tí sa za odmenu zúčastňujú výletu reprezentantov.

Deň školy patrí rodinám, ktoré majú záujem zmerať si svoje sily v jednotlivých športových disciplínach. Akcia prebieha na miestnom ihrisku, nechýbajú zaujímavé atrakcie, občerstvenie a zvedavé otázky v očiach prítomných – Ktože bol tento rok najrýchlejší, najzdatnejší?